Velkochovatelé drůbeže dobře ví, jaké problémy mohou způsobit, a to zejména brojlerům, velká vedra. Vědí, že je nutné větrat, dostatečně napájet a chladit. Většinou to řeší automatickými systémy. V těchto dnech přistupují i k tomu, že ochlazují chovné haly vodou za pomoci dobrovolných hasičů. Přesto se může stát, že slabší jedinci uhynou. Může dojít i k tomu, že v halách volně chovaná drůbež se poplašená nahrne na jedno místo a někteří jedinci se zadusí. Největší rizika jsou za horkých nocí.
V případě větších úhynů pojišťovny hradí ztráty. Ovšem v tomto případě musí mít chovatel potvrzení od meteorologů, že teploty po dobu více než tří dnů překročily kritickou mez (jak má uvedeno ve smlouvě s dotyčnou pojišťovnou).
Proto je na místě v těchto horkých dnech, které zřejmě hned tak neskončí, na případná rizika upozornit. A to i drobnochovatele. Není-li kurník i pro několik chovaných slepic dostatečně větrán, může i zde hrozit to, že přehřátá drůbež uhyne.
Větrat a napájet. Zvířata vedry trpí stejně, jako lidé. Musejí mít, pokud možno, možnost uchýlit se do stínu, musejí mít dostatek čerstvé vody a samozřejmě i stálý přívod čerstvého vzduchu.